Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
Sukces naszych uczennic PDF Drukuj

24.11.2017 w Katowicach odbył się wojewódzki Etap Konkursu pt. "Bezpieczna Praca w Rolnictwie" w którym wzięły udział uczennice klasy 2TA Z profilu TECHNIK architektury krajobrazu- Wiktoria Piechula oraz Aleksandra Porwoł.
Wiktoria zajęła II MIEJSCE
Natomiast obie uczennice jako reprezentacja szkoły zajęły III MIEJSCE
GRATULUJEMY :)

Bezpieczne pierwszaki PDF Drukuj

W czwartek, 16 listopada, nasze pierwszaki odwiedzili policjanci.
Dzieci na spotkaniu uczyły się jak bezpiecznie zachowywać się w drodze do i ze szkoły.
Każdy pierwszoklasista dostał także opaskę odblaskową.

Jesień w naszej świetlicy szkolnej PDF Drukuj

Tak czas wolny przed lekcjami i po lekcjach spędzają nasze świetliczaki :)
Do obejrzenia wszystkich zdjęć zapraszamy na naszego szkolnego fb

Uczniowie ZS 5 na praktykach w Irlandii Płn. PDF Drukuj

W dniach od 24.09-21.10.2017 r. uczniowie ZS 5 w Rybniku wzięli udział w stażu zagranicznym pt. "Zagraniczne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół nr 5 szansą na europejskim rynku pracy" w ramach programu PO WER.
W związku z realizacją stażu, praktyki zawodowe w Londonderry w Irlandii Płn. odbyło 17 uczniów w 3 zawodach: Technik usług fryzjerskich, Technik weterynarii, Technik architektury krajobrazu. Odbyli oni praktyki w salonach fryzjerskich, na farmach oraz w instytucjach związanych z zielenią miejską.
Oprócz praktyk podczas miesięcznego pobytu mieli oni okazję zaznajomić się z kulturą oraz historią Irlandii zwiedzając skansen- American Ulster Folk Park oraz największe na świecie muzeum Titanica w Belfascie.
Już niebawem, bo na początku 2018r. kolejna 16-to osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjedzie na staż zawodowy i będzie mogła dołączyć do grona uczniów posiadających certyfikat Europass.

Galeria zdjęć do obejrzenia na naszym szkolnym fb :)

Architekci krajobrazu- zajęcia praktyczne PDF Drukuj

Uczniowie klasy 2 Ta w zawodzie Technik architektury krajobrazu odbywają zajęcia praktyczne w Zieleni Miejskiej w Rybiku dbając o nasze otoczenie.
W ramach tych zajęć ostatnio zajmowali się przycinaniem lawendy i kopczykowaniem róż.
Jak widać żadna pogoda im nie straszna

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Społeczność