Zespół Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PDF Drukuj

7 grudnia odbędzie się Dzień Patrona szkoły w związku z tym zapraszamy do udziału w następujących konkurach:

Konkurs Wiedzy o Patronie- forma pisemna, odbędzie się 4 grudnia o godz. 11.15 w sali 104, biorą w nim udział uczniowie reprezentujący wszystkie klasy gimnazjalne oraz kl. I La i I Ta (po dwie osoby z klasy wcześniej zgłoszone przez wychowawcę lub nauczyciela historii).

Konkurs na plakat- Józef Rymer-  pierwszy wojewoda śląski w odrodzonej Polsce - format i technika -dowolne, prace podpisane autorstwa jednej osoby składać do 4 grudnia u nauczycieli historii w sali 104, biorą chętni uczniowie wszystkich klas, wszystkich typów szkół w naszym zespole.

Konkurs na prezentację multimedialną o Józefie Rymerze - powinna zawierać nie więcej niż 20 slajdów, zapisana na płytce w programie Power Point w wersji max 2007, wykonana przez jedną osobę, dostarczona do nauczycieli historii (sala 104) do 30 listopada, udział biorą chętni uczniowie wszystkich klas, wszystkich typów szkół w naszym zespole.

Wszystkie prace zostaną ocenione przez komisje konkursowe, najciekawsze prace plastyczne zostaną wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursów odbędzie się w Dniu Patrona Szkoły tj. 7 grudnia 2012.


Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

Organizatorzy: nauczyciele historii

i nauczyciele wyznaczeni do współpracy


 
DZIEŃ TOLERANCJI PDF Drukuj

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum do obejrzenia przedstawienia "Dla wszystkich starczy miejsca", które odbędzie się 19 listopada (poniedziałek) w świetlicy.

Harmonogram:

Więcej…
 
Dobiegł końca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj


Na spotkaniach z młodzieżą, które odbywały się w ciągu minionego tygodnia w naszej szkole zaproszeni goście reprezentowali 15 różnych firm i instytucji. Były to: Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku, Młodzieżowe Biuro Pracy w Rybniku, Młodzieżowe Centrum Kariery w Pszowie, Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży w Rybniku, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny odział w Rybniku, Bank PKO BP odział w Rybniku, Instytut Urody Linno w Wodzisławiu Śląskim, firma PieM Projekt w Rybniku, firma Don Pedro w Rybniku, Salon Fryzjerski Anna Stawarczyk w Rybniku, firma  Aquarius Group w Rybniku, Biuro Turystyczne przy PTTK w Rybniku, Centrum Ogrodnicze w Stanowicach, firma Aralia w Rybniku, AVON przedstawiciel w Rybniku. Łącznie odbyły się 53 spotkania. Miały one różną formę. Były to wykłady, prelekcje, pogadanki, i ćwiczenia warsztatowe. Goście podejmowali wiele tematów związanych  z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej oraz rynkiem pracy i zatrudnieniem, np.: Etyczny biznes, Finanse, Konsument, Marketing firmy, Pracownik i pracodawca, Własna firma, Absolwent i co dalej?, Menedżer w firmie, Dokumenty firmowe. Przedstawiciele firm bardzo chętnie dzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej, zwracali uwagę na to, jak ważna jest reklama, często zdradzali tajniki własnego marketingu, opowiadali o sukcesach, ale również o problemach, które musieli pokonać, szczególnie na początku działalności firmy.

Bardzo dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom oraz ich przedstawicielom, którzy przyjęli zaproszenie na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości i zawitali do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.   

 
Komunikat PDF Drukuj

Prosimy rodziców, szczególnie uczniów klas II Gimnazjum o zapoznanie się z rodzajami projektów edukacyjnych, które znajdują się w menu Gimnazjum w zakładce zespoły przedmiotowe - dokumenty.

 
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI PDF Drukuj

INAUGURACJA ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

12 listopada w naszej szkole odbyła się Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Uroczystość miała miejsce na świetlicy szkolnej. Na tę okazję do naszej szkoły przybyli przedstawiciele różnych firm i instytucji z Rybnika i okolic. Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Dorota Wałach. Następnie głos zabrała Pani Bożena Romańska, która przybliżyła młodzieży czym jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, przedstawiła cele tego przedsięwzięcia oraz zapoznała z jego przebiegiem w naszej szkole. Nawiązała także do projektu "OTWARTA FIRMA -  BIZNES PRZY TABLICY".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 następna > ostatnia >>

Strona 151 z 175

Społeczność

ZS nr 5 na FB

Projekty Unijne

       
 Informacje